Сумський НАУ зібрав «агентів змін» вищої освіти

21-22 березня в Сумському національному аграрному університеті зібралися 43 учасники міжнародного польсько-українського освітнього проекту «Інноваційний університет і лідерство». Впродовж п’яти років в рамках цього проекту ведеться підготовка академічних лідерів, що мають бажання та здатні впроваджувати сучасні інноваційні технології в практики української вищої школи чи орієнтовані на вивчення та побудову нових моделей стосунків університетів з різноманітними контрагентами.

Активні освітяни, які представляють заклади вищої освіти різних форм власності зі всієї країни, проходять інтенсивне тренінгове навчання в Україні та Польщі, за результатами якого готують і реалізують відповідні індивідуальні мікро-проекти. Організатором проекту є Міжнародний благодійний фонд "Міжнародний фонд досліджень освітньої політики" за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Варшавського та Ягелонського університетів. За п’ять років було підготовлено 192 «агенти змін» збільш ніж 100 університетів.

Приводом для зустрічі в Сумах став круглий стіл «Впровадження інноваційних проектів у практику української вищої школи: реалії, уроки, проблеми», тема якого - обговорення інструментів впровадження інноваційних проектів в практику української вищої школи. Модерував захід голова МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» професор Тарас Фініков, який є ініціатором та керівником «Інноваційного університету». Тарас Володимирович в короткій доповіді ознайомив присутніх з особливостями організації зовнішніх систем забезпечення якості вищої освіти. З привітальним словом до учасників круглого столу звернувся ректор Сумського національного аграрного університету, академік Володимир Ладика.

Ключовими спікерами круглого столу були випускники проекту різних років (фаз), які сьогодні займають державні посади та долучаються до формування державної політики в галузі освіти. Зокрема, заступниця голови новоствореного Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, професор Наталія Стукало та член НАЗЯВО, доцент Артем Артюхов, керівник державної установи «Український державний центр міжнародної освіти», доцент Олена Шаповалова, голова ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України, доцент Юрій Кращенко, керівник експертної групи директорату науки Міністерства освіти і науки України, доцент Григорій Мозолевич, Державний експерт Директорату професійної освіти МОН України, доцент Юлія Єпіфанова. Ще одна випускниця проекту, а нині науковий співробітник Фундації польських ректорів, секретар комісії зі стратегічних проблем вищої освіти Конференції ректорів академічних шкіл Польщі, доцент Ірина Дегтярьова в скайп-режимі з Варшави представила доповідь «Реформа системи вищої освіти і науки Польщі – імплементація Закону 2.0». На другий день до плеяди спікерів приєднався генеральний директор Директорату вищої освіти та освіти дорослих, професор Олег Шаров, який ознайомив присутніх з сучасними новаціями в системі вищої освіти України.

Приємним початком другого дня стало привітання з днем народження керівника проекту «Інноваційний університет і лідерство», голови МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики», професора Тараса Фінікова. Від імені усіх присутніх випускник проекту, проректор з наукової роботи СНАУ Юрій Данько привітав Тараса Володимировича, та подякувавза високий професіоналізм та відданість своїй справі.

В межах роботи учасники круглого столу мали можливість ознайомитися з навчальною та науковою базою Сумського національного аграрного університету.