Сучасний ринок побутової техніки пропонує величезний вибір телевізорів. Але який з них купити, щоб не прогадати ні за ціною, ні за якістю? Тому перед тим, як придбати новий телевізор на сайті euro-technika.com, варто витратити трохи часу на отримання певних знань, з якими зробити вибір буде простіше. Та й володіючи термінологією, легше пояснити в магазині, який варіант вас більше цікавить.

Чим більше варіантів товару подана в магазині, тим важче зробити остаточний вибір. Це правило працює і при покупці побутової техніки. Здавалося б, купити хороший телевізор сьогодні не складе праці – ринок наповнений моделями на будь-який смак і гаманець, а сучасні технології дозволяють не переживати про якість зображення. Але ось в цьому і полягає вся складність. Які бувають телевізори взагалі? Чим відрізняється від LCD LED варіантів? Що краще: 4К Ultra HD або HD телевізори, які обіцяють високу чіткість зображення, покращений контраст, колір, і чим відрізняється від вже відомих варіантів новинка OLED? Ці питання хвилюють майже всіх покупців. Сьогодні, купуючи телевізор, доводиться вибирати між плазмовими, рідкокристалічними дисплеями (LCD), LED або OLED. Що означають всі ці назви, зараз розберемося.

Плазмові екрани забезпечують якість зображення з багатими, яскравими реалістичними відтінками і глибоким чорним кольором. Плазма – оптимальний варіант для якісної передачі быстродвижущейся картинки з мінімальним розмиттям. Краще всього показує себе в темних або слабо освітлених приміщеннях. Пропонує досить широкий кут огляду по порівнянні зі світлодіодними і рідкокристалічними телевізорами.

Найбільш поширені на сьогодні телевізори – на основі рідкокристалічної матриці. Цей принцип відомий вже давно і застосовується в ноутбуках, планшетах і моніторів. Але для багатьох все ще залишається загадкою, як вся ця система функціонує. Тому для початку спробуємо пояснити, звідки в ЖК-телевізорах береться картинка.

Рідкі кристали грають, так би мовити, роль заслінок. Вони або пропускають, або закривають собою випромінювання від світлодіодів або ламп. І так – в тисячах осередків екрана (пікселів). Єдиний недолік картинки, отриманої таким чином, – не надто глибокий чорний колір. Справа в тому, що рідкий кристал, хоч і закриває собою підсвічену клітинку, але все ж частина світла через нього проходить. Це, як і деяке спотворення квітів, помітно, якщо подивитися на рідкокристалічний дисплей з боку.

Другий недолік телевізорів із «рідкими» екранами – тривалий час відгуку, зниження чіткості зображення в динамічних картинках. Але виробники постійно працюють над вдосконаленням цих моделей, усуваючи недоліки і посилюючи переваги, що робить ЖК телевізори такими популярними.