• Головна
  • У Сумах говорили про соціальну модернізацію села
12:02, 6 жовтня 2014 р.

У Сумах говорили про соціальну модернізацію села

Аграрна проблематика незмінно знаходиться у центрі уваги вітчизняних політиків, науковців, господарників, експертів, а також значного кола українців, які тією чи іншою мірою дотичні до проблем села. Разом з тим, що Україна володіє сприятливими географічними, кліматичними, ресурсними передумовами розвитку сільських територій, українське село, як не парадоксально, опинилося на межі виживання як духовного, так і фізичного. Саме про це говорили 4 жовтня на І всеукраїнському аграрному форумі «Соціальна модернізація села», що пройшов в Сумах.

Ініціатором проведення заходу за підтримки Сумської обласної ради, Асоціації сільськогосподарських товаровиробників та переробників області, Регіонального відділення асоціації голів сільських та селищних рад виступив голова постійної комісії обласної ради з питань АПК та соціального розвитку села, ректор СНАУ, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Національної академії аграрних наук України Володимир Ладика.

До роботи Форуму долучилися більше 200 голів сільських рад області, очільники місцевих державних районних адміністрацій, керівники ФГ, представники агрохолдингів та соціально відповідального бізнесу тощо.

Серед почесних гостей – голова Сумської обласної ради Микола Клочко, віце-президент Національної академії аграрних наук України, д. е. н, академік НААНУ Максим Мельничук, президент Українського клубу аграрного бізнесу, генеральний директор «Індустріальної молочної компанії» Алекс Ліссітса, директор з персоналу та комунікацій Компанії Кернел Наталія Хвостова.

За словами ініціатора зустрічі Володимира Ладики, мета заходу - озвучити нагальні проблеми українського села, розставити акценти у пріоритетах «швидкої допомоги» для сільських територій, віднайти найбільш ефективні шляхи співпраці та  виходу із ситуації.

– На жаль, українське село наразі перебуває у не найкращому стані – безробіття, бідність, занепад соціальної сфери та інфраструктури, низькі економічні показники, і це все при умові, що 32 % жителів Сумщини (31% українського населення) проживає у селі. Тому сьогодні, наша мета не просто поговорити про ці проблеми, а по максимуму виокремити механізми покращення існуючого стану. Зрозуміло, коли у селянина буде можливість працевлаштуватися, самостійно обробляти землю, вигідно продаючи врожай, або здавати землю в оренду по ринковим цінам і працювати у секторі переробки агропромислового комплексу – можливий економічний підйом села. Це автоматично призведе до покращення демографічної та соціальної ситуації. Ще однією умовою має стати реальна та дієва соціальна угода, у якій чітко розділені зони відповідальності між орендарями земель, державою та сільськими радами, - наголосив Володимир Іванович.

Після трьох годин обговорення учасники форуму, проговоривши всі за і проти,  дійшли спільного консенсусу та підписали проект резолюції «Соціальної модернізації села», що базується на трьох основних моментах:

- Децентралізація повноважень влади на місцях, тобто обласних радам та сільським радам, районним державним адміністраціям треба дати більше повноважень та коштів в напрямку вирішення реальних проблем села, внесення змін та доповнень до законодавства в сфері регулювання земельних відносин.

-  Підтримка малих та середніх товаровиробників регіону, формування на добровільних засадах кооперативних об’єднань, збутових асоціацій тощо.

-  Інвестиції в соціальну сферу, якісна освіта, медицина, підтримка культури та духовності. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ладыка #Село #форум #модернизация
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...